Mobil salon České Budějovice 2011 PDF Tisk

V pátek 15.dubna bylo po šesté hodině ranní před budovou našeho klubu nezvykle rušno. Nakládaly se nástěnky a suvenýry do karavanu, do tažného vozidla motocykl Simson a před vjezdem se houfovala kolona trabantů, které jsme se opět po roce rozhodli předvést veřejnosti. V sedm hodin se k naší výpravě u čerpací stanice v Losiné přidali další účastníci ze severu a v této sestavě jsme projeli kolem půl desáté branou výstaviště, kde se v minulosti konala známá akce "Země živitelka".  Přidělený pavilon se rychle zaplňoval dalšími trabanty a wartburgy z různých míst republiky i když počasí nebylo úplně nejvlídnější. Výstavní a prodejní stánek našeho TK vznikl ve stanové předsíni východoněmeckého obytného přívěsu. V jeho okolí jsme rozmístili informační tabule o historii klubu, vývoji vozidel a i připomínku k 20.výročí ukončení výroby trabantů, wartburgů i barkasů, které si připomínáme v dubnových dnech. Kromě několika soutěžních speciálů byly k vidění dva historické T 600, dále jeden W 311 a zajímavostí byl i samostatný rám na kolech z W 353.  Expozici cca dvaceti vozidel doplňovaly i tři barkasy a unikátem byl i mahagonový motorový člun s motorem wartburg. Aby se návštěvníci nechodili jen dívat, připravili naši kolegové soutěž v rychlosti výměny kola a promítání videa z rallye a slalomů. Sobota již byla slunečná, proto jsme se i my vydali podívat po areálu, co je zde letos zajímavého. Kromě historických vozidel MHD zde měl zajímavou kolekci veteránů Fiat klub a u pavilonu integrovaného záchranného systému byly vystaveny exempláře z 50.let (sanita Š1201, bojový tudor, hasičská Praga RN atd.) Zajímavé bylo i vystoupení kaskadárů na motorkách, zejména tři jezdci v uzavřené ocelové kouli. Turisty zaujal pavilon věnovaný cestovnímu ruchu a autoopravárenství. Na zbytku ploch se presentovaly různé autosalony a prodejci příslušenství. Účastníci naší výpravy byli ubytováni z části v kempu "Dlouhá louka" a z části u kamarádů či známých. Někteří si zašli na vycházku i do nedalekého centra města, kde probíhaly velikonoční trhy a nebo na zmrzlinový pohár s kávičkou.    Nedělní prosluněné odpoledne tak zpříjemnilo cestu k domovu umocněnou pocitem, že to nebyl promarněný víkend.