Výlet do NDR jako ukončení sezóny PDF Tisk

Přestože návštěva akce v Solvayovo lomech a následná jízda přes Ameriku a Karlštejn poslední říjnovou sobotu, které se zúčastnily kromě tří vozidel členů našeho klubu ještě další tři trabanti z TK Nesuchyně, měla být tečkou za lertošní "výletní" sezónou, uskutečnila se ve svátek 17.listopadu jízda do býv. NDR, na kterou přijelo osm posádek trabantů.   Z místa srazu u Františkových Lázní naše kolona zamířila přes hraniční přechod Vojtanov do městečka Neumartkirchenu, kde jsme společně navštívili expozici hudebních nástrojů v místním zámečku, posilněni obědem v hospůdce na okraji obce Zwota jsme dorazili po 14 hod k pěší zóně v Olešnici, kde byla naplánována návštěva soukromého muzea DDR, jenže se vloudila chybička - v okresu Plavno byl jakýsi církevní svátek a tak jsme si mohli prohlédnout několik výloh s předměty z období DDR a pocukrovanou krajinou prvním sněhem vyrazit zpět ke státní hranici. Na našem územi jsme zamířili do obce Hazlov předvést naše vozy jednomu bývalému trabantistovi a akci ukončili na kávě v místním podniku.